KONGREYE KALAN SÜRE

GÜN


RESMİ HAVAYOLU
GÜNCEL DUYURULAR

6. Uluslararası Psikofarmakoloji ve 2. Çocuk ve Ergen Psikofarmakolojisi Sempozyumuna kayıt ve konaklama başvuruları 4 Kasım 2013 tarihinden itibaren başlamıştır.

16 Nisan 2014 tarihindeki toplantı başlama saati de göz önüne alınarak, kongre konaklamalarının 16– 20 Nisan 2014 tarihleri için 4 gece olarak yapılması tavsiye edilir.

Kurs ve Çalışma Grupları için kayıt formu doldurulması gerekmektedir.PRIENE, MILET, DİDİM ANTİK KENTLERİ TURU- Tüm Gün

Priene  bir çok gezgin için Anadolu’nun batı kıyılarındaki antik yerleşmelerin en çekicisidir belki de. Kalıntılar başka yerlerdekine oranla oldukça iyi koruna gelmiş ve ziyaretçinin yararına en uygun biçimde kazılmıştır, ama onlardan da önemlisi, ören yerinin diğerlerinde kolay kolay elde edilemeyecek bir samimiyet duygusu vermesidir. Priene küçüktür; yapıları da öyle. Çoğu yapı kentin gençlik yıllarına aittir. Burada birçok ören yerinde gözünüze çarpan masif Roma yapıları ile karşılaşmazsınız. Ziyaretçi, kamusal yapılar, sokaklar ve konutlar arasında gezinirken İskender zamanına döndüğünü duyumsar. Priene her şeyden önce bir Yunan kentidir

 Milet'içevredeki diğer antik kentlerden ayıran bir başka özellik, Afrodisyas'ta olduğu gibi; çok büyük bir alana yayılmış olması. Priene'deki tiyatro nasıl en iyi Helenistik örneği temsil ediyorsa; Milet Tiyatrosu da, Yunan - Roma (Greko-Romen, Greco- Roman) tipinin en güzel örneklerinden biri. Helenistik dönemde 5 bin 300 kişilik olan tiyatronun kapasitesi, Roma döneminde 19 bin kişiye çıkarılmış. Bugün tiyatronun üçüncü katı yerinde, Bizans ve Osmanlılar zamanında kullanılmış bir kalenin kalıntıları yükseliyor; sahnenin ayakta kalan parçaları ve katlar arasındaki galeriler, tiyatro atmosferini büyük ölçüde canlı tutuyor. Bu galerilerin içinden geçen basamakları takip edip; Tiyatronun arkasından devam ettiğinizde; liman yerine ulaşıyorsunuz. Kentin 4 büyük limanından geriye kalan tek örnek bu. Triton adı verilen, yarı insan yarı balık şeklinde bir varlığın tasvir edildiği kabartmalı bir anıt, limanı işaretliyor.

 

Didim de ki ilk kazılar 1858de İngilizler tarafından Newtonun başkanlığında yapılmış. 1905te Th. Weigand yönetiminde başlatılan kazılar sistemli temellere dayandırılarak 1937ye kadar sürdürülmüştür. Bu dönemde tapınağın büyük bir kısmı ortaya çıkmıştır. Kazı ve araştırma çalışmaları Alman uzmanlar tarafından hâlen sürdürülmektedir. 

                                  

 

1 Kişi 2 Kişi  3 Kişi 4 Kişi  5-6 Kişi 7-12 Kişi    13-25 Kişi 
270.€  165.€    145.€  120.€  115.€  110.€   100.€

                      

Tura Dahil Hizmetler                 = Müze Girişleri- Öğle Yemeği- Ulaşım – Profesyonel Turist Rehberi

Tura Dahil Olmayan Hizmetler= Öğle Yemeğinde alınacak İçecekler