KONGREYE KALAN SÜRE

GÜN


RESMİ HAVAYOLU
GÜNCEL DUYURULAR

6. Uluslararası Psikofarmakoloji ve 2. Çocuk ve Ergen Psikofarmakolojisi Sempozyumuna kayıt ve konaklama başvuruları 4 Kasım 2013 tarihinden itibaren başlamıştır.

16 Nisan 2014 tarihindeki toplantı başlama saati de göz önüne alınarak, kongre konaklamalarının 16– 20 Nisan 2014 tarihleri için 4 gece olarak yapılması tavsiye edilir.

Kurs ve Çalışma Grupları için kayıt formu doldurulması gerekmektedir.PAMUKKALE & HIERAPOLIS ANTİK KENTİ - Tam Gün

Pamuksu bir görünümü ile görenleri kendisine hayran bırakan Beyaz Cennet Pamukkale’nin şifalı termal suları yüzeye çıkmasının ardından içerisindeki kalsiyum karbonat çökelir. Bu yapı başlangıçta yumuşak bir jel halindedir. Zaman içinde sertleşmekte "TRAVERTEN" olmaktadır. Pamukkale’nin binlerce yıldır yerleşim merkezi olmasını sağlayan şifalı termal su, travertenlerin de hayat kaynağıdır. Eşsiz travertenler Denizli’nin dünyaya açılan penceresidir.

 

Pamukkale, kurulduğu ilk günden itibaren Hristiyanlık alemi açısından son derece önemli bir kent olmuştur. Hz. İsa’nın havarilerinden biri olan Aziz Philip, burada çarmıha gerilerek öldürülünce kente ‘Kutsal Kent’ ismi verilmiştir. Kentin Hristiyanlık tarihini gösteren en önemli yapılarından biri de St. Philip Martyrimu’dur.

 

Antik Tiyatroise yamaca yaslanmış tüm cephesiyle birlikte korunabilen büyük bir yapıdır. Tiyatronun yapımı tam 146 yıl sürmüştür. 50 oturma sırası bulunur ve 8 merdivenle 7 bölüme ayrılmıştır. Yapı tam 15.000 kişiliktir. Sütunların arası heykellerle süslenmiş olup, sahne arkasındaki duvarlarda ise mermer kabartmalar yer alır.

              

1 Kişi 2 Kişi 3 Kişi 4 Kişi 5-6  Kişi 7-12 Kişi 13-15 Kişi
345.€ 215.€ 180.€ 145.€ 135.€ 120.€ 105.€

                   

Tura Dahil Hizmetler                 = Müze Girişleri- Öğle Yemeği- Ulaşım – Profesyonel Turist Rehberi

Tura Dahil Olmayan Hizmetler= Öğle Yemeğinde alınacak İçecekler