KONGREYE KALAN SÜRE

GÜN


RESMİ HAVAYOLU
GÜNCEL DUYURULAR

6. Uluslararası Psikofarmakoloji ve 2. Çocuk ve Ergen Psikofarmakolojisi Sempozyumuna kayıt ve konaklama başvuruları 4 Kasım 2013 tarihinden itibaren başlamıştır.

16 Nisan 2014 tarihindeki toplantı başlama saati de göz önüne alınarak, kongre konaklamalarının 16– 20 Nisan 2014 tarihleri için 4 gece olarak yapılması tavsiye edilir.

Kurs ve Çalışma Grupları için kayıt formu doldurulması gerekmektedir.KAPADOKYA TURU- 1. Alternatif

GÜN 1             GELİŞ TRANSFER VE KAPADOKYA TURU
Kayseri veya Nevşehir Havaalanına vardıktan sonra turumuza başlıyoruz ;

Göreme Açık Hava Müzesi : Yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya'nın şirin beldesi Göreme'nin tarihi anlamda en önemli yeri Göreme Açıkhava Müzesi'dir. Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşmaktadır. Bu bölge Hıristiyanlık tarihinde önemli bir kişi olan Kayseri Piskoposu Aziz Basil tarafından 4. yüzyılda bir dini eğitim ve düşünce merkezi olarak kurdurulmuş.

Devrent Vadisi : Kapadokya bölgesinde bulunan 3 yanardağın farklı aralıklar ile püskürmesi sonucu tüm lav ve tüfler tüm Kapadokya bölgesine yayılmıştır. Bu lav ve tüflerin yayılması sonucu bir iç deniz olan İç Anadolu bölgesindeki tüm sular kurumuş ve çekilmiştir. Yüzeyde bulunan tüm lav ve tüfler milyonlarca yıl akarsu, rüzgar ve çeşitli yağışlar sonucu aşınmış ve bugün gördüğümüz ve peri bacası adını verdiğimiz şekiller ortaya çıkmıştır.

Paşabağ Vadisi :Zelve'ye 1 km. uzaklıkta , 3-4 adet birden şapkaya sahip olan peribacaları ve harikulade manzarasıyla Paşabağı vadisini ziyaret edeceğiz.  Üzüm bağlarının ortasında bulunan bu çok başlı peribacaları, içlerine oyulan küçücük odalar ve bu odalara çıkabilmek için oyulmuş, kenarında tutunmayı sağlayan küçük oyukları olan bacalarıyla Hıristiyan keşişlerin, inzivaya çekilmek için tercih ettikleri bir mekan olmuştur.

 Avanos:  Antik çağlardaki ismi Hallys olan Kızılırmak nehrinin her iki yakasında kurulmuş olan Avanos, Kapadokya'nın turizm merkezlerinden biridir. Nevşehir'in 18 km. doğusunda yer alan bu şirin ilçe, Hititler döneminde, kimi tarihçilere göre "Zu-Winasa, kimilerine göre ise "Nenassa" adını aldığı belirtilir. Hititlerden bu yana Avanos halkı çömlek yapımı ile geçimini sağlamaktadır.

 

GÜN2              KAPADOKYA TURU VE DÖNÜŞ TRANSFERİ

Otel lobisinde rehber ile buluşmanın ardından tura başlıyoruz ;

Kaymakli Yer altı Şehri: Kapadokya'nın yeraltı şehirleri ilginç olduğu kadar bölgedeki yaşam ile ilgili en önemli ipuçlarının bulunduğu yerlerdir. Kapadokya bölgesinde yüzlerce yeraltı şehri bulunsa da birbirlerine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri gerek Ihlara yolu üzerinde bulunmaları gerekse iyi korunmuş ve restore edilmiş olmaları nedeniyle ön plana çıkmaktadırlar.

Güvercinlik Vadisi: Güvercinlik Vadisine iki giriş var. Birisi Uçhisar kasabanın hemen içinden aşağı doğru giden yol, diğeride kasabının güneyinde biraz çıkışında olan yol. Güvercinlik Vadisi 4100 m. uzunluğunda Nevşehir'in en çok gezilen vadilerindendir. Aşağı iniş biraz zorlu oluyor. Ama vadiye inince ferahlıyoruz. Vadi yemyeşil. Diğer vadilerde olduğu gibi bu vadide bitki örtüsü çeşitliliği oldukça fazla.

Uchisar Kalealtı: Kalesiyle ünlü olan Uçhisar'da zamanında Hristiyanların yaşadığı bilinmektedir. Kale içinde bilinmeyen gizli yollarla saklanma amaçlı kullanılmıştır. Kalenin en üstünde 3 tane mezar bulunmaktadır. Yine kayalar oyularak oluşturulmuş mezarlardır bunlar. Boyut olarak küçük olduğu için ve kale içindeki geçitlerin küçüklüğünden dolayı bir efsaneye göre cücelerin yaşadığı bir yer denilmektedir.

Wine Tasting : Şarap Tadımı            : Tur sona ermeden önce Turasan Şarap Fabrikasına gidip burada Şarap yapımı ile ilgili bilgi alıp, Kapadokya bölgesinin üzümlerinden elde edilen şarapları tadacağız.

Tur sonrası havaalanına transfer..

KAPADOKYA

ÖZEL TUR

 

1 Kişi

2 Kişi

3 Kişi

4-6 Kişi

7-9 Kişi

10-12 Kişi

2 GÜNLÜK

565 €

Kişi Başı

 

355 €

Kişi Başı

 

265 €

Kişi Başı

225 €

  Kişi Başı

165 €

Kişi Başı

155 €

Kişi Başı

 

Ücretler kişi başı olup, havaalanı alış ile başlar ve bırakış ile biter.

 

 

TURA DAHIL HIZMETLER

  • TÜRKÇE REHBERLİK SERVİSİ
  • MÜZE GİRİŞLERİ
  • PARK ÜCRETLER
  • 2 ÖĞLE YEMEĞİ
  • ARAÇ , KLİMALI
  • 1 GECE 4 YILDIZLI OTELDE KAHVALTI + AKŞAM YEMEĞİ KONAKLAMA
  • TRANSFER SERVİSLERİ

 

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • İÇECEKLER
  • KİŞİSEL GİDERLER
  • UÇAK BİLETLERİ