KONGREYE KALAN SÜRE

GÜN


RESMİ HAVAYOLU
GÜNCEL DUYURULAR

6. Uluslararası Psikofarmakoloji ve 2. Çocuk ve Ergen Psikofarmakolojisi Sempozyumuna kayıt ve konaklama başvuruları 4 Kasım 2013 tarihinden itibaren başlamıştır.

16 Nisan 2014 tarihindeki toplantı başlama saati de göz önüne alınarak, kongre konaklamalarının 16– 20 Nisan 2014 tarihleri için 4 gece olarak yapılması tavsiye edilir.

Kurs ve Çalışma Grupları için kayıt formu doldurulması gerekmektedir.ISTANBUL KLASİK TUR - Tam Gün

Tur Ücreti: 80 EURO

Ayasofya Müzesi : Tüm zamanların görkemli Bizans Kilisesi, dünya sanatının en ince ve büyük mimari eserlerinden biridir. Birçok tarihçi tarafından dünyanın 8. harikası olmaya aday gösterildi.Bu yapı daha 6. Yy da Doğu Romalı Philion tarafından da dünyanın 8. Harikası olarak nitelendirilmiştir.

Sultanahmet Camii :Sultan Ahmet Camii, 1609-1616 yılları arasında sultan I. Ahmet tarafından İstanbul'daki tarihî yarımadada, Mimar Sedefkâr Mehmet Ağa'ya yaptırılmıştır.[1] Cami Mavi, yeşil ve beyaz renkli İznik çinileriyle bezendiği için ve yarım kubbeleri ve büyük kubbesinin içi de gene mavi ağırlıklı kalem işleri ile süslendiği için Avrupalılarca "Mavi Cami (Blue Mosque)" olarak adlandırılır. Ayasofya'nın 1934 yılında camiden müzeye dönüştürülmesiyle, İstanbul'un ana camii konumuna ulaşmıştır.

Hipodrom : Sultanahmet Meydanı İstanbul'un en önemli meydanlarından biridir. Bizans devrinde Hipodrom olarak bilinirdi. “Hipodrom” At binenlerin, atların meydanı anlamına gelir. Osmanlı döneminde buraya At Meydanı denirdi.

Topkapı Sarayı : Büyük Osmanlı İmparatorluğunun yönetildiği eski kraliyet sarayıdır. Günümüzde, Çin ve Japon porselen ve kraliyet ailesinin çok ünlü hazineleri büyük koleksiyonlarından birine sahip bir müzedir.

Kapalı Çarşı :Tarihi öneminin yanı sıra, zengin değerli el yapımı halı koleksiyonu, mücevherat, deri ve hediyelik eşya bulunan mağazaları ile ünlüdür teşvik edecek bir çarşıdır.

 

Tura Dahil Hizmetler  :

  • Profesyonel Turist Rehberi
  • Öğle Yemeği
  • Hotelden Alış ve Tur sonu Hotele bırakılış
  • KDV
  • Müze Girişleri