KONGREYE KALAN SÜRE

GÜN


RESMİ HAVAYOLU
GÜNCEL DUYURULAR

6. Uluslararası Psikofarmakoloji ve 2. Çocuk ve Ergen Psikofarmakolojisi Sempozyumuna kayıt ve konaklama başvuruları 4 Kasım 2013 tarihinden itibaren başlamıştır.

16 Nisan 2014 tarihindeki toplantı başlama saati de göz önüne alınarak, kongre konaklamalarının 16– 20 Nisan 2014 tarihleri için 4 gece olarak yapılması tavsiye edilir.

Kurs ve Çalışma Grupları için kayıt formu doldurulması gerekmektedir.EFES ANTIK KENTİ , MERYEM ANA EVİ , ARTEMIS TAPINAĞI TURU- Tüm Gün

09:00 Hotelde Rehberimizle buluşuyoruz ve Efes’e doğru yola çıkıyoruz. Antik Çağın Altın Şehri Efes, antik çağın en tanınmış kenti... Roma'nın Küçük Asya eyaletinin görkemli başkenti... Erken Hıristiyanlık döneminin en önemli dinsel merkezlerinden biri... Meryem Ananın yaşamının son günlerini geçirdiği, Aziz Paulus'un defalarca ziyaret ettiği ve antik çağın yedi harikasından biri olan Artemis tapınağının bulunduğu yer...

Efes, Türkiye'deki onlarca antik kent içerisinde en etkileyici ve en ünlü olanı. M.Ö. 1000 yıllarında kurulmuş olan şehir, Romalıların Asya'daki başkenti. Dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı bu alan üzerine kuruluymuş. Antik Efes kenti, Hıristiyan dini için de özel bir öneme sahip. St.John, incilini burada yazmış. Meryem Ana'nın Efes'de öldüğü kabul edilmekte. Efes, önceleri Küçük Menderes Irmağı'nın Ege Denizi'ne döküldüğü körfezin kıyısında ve Panayır Dağı eteğindeymiş. Küçük Menderes'in getirdiği alüvyonlar limanı doldurunca dağın güney batı yönüne, Bülbül Dağı yamaçlarına taşınmış. Efes'in ününü borçlu olduğu Artemis Tapınağı'nın ilk yapıldığı zaman (M.Ö. 560 - 550) büyük bir olasılıkla deniz kıyısında olduğu düşünülüyor.

Efes, Roma'nın Asya eyaletindeki kentlerin en önemlisiymiş. M.Ö. 1. yüzyılda kent önemli bir ticaret merkezi halini almış. Efes ve tapınak 262'de Gotlar tarafından yıkılmış. Kent bundan sonra bir daha eski görkemine ulaşamamış. Ortaçağ başlarında Efes, artık liman kenti olmaktan çıkmış ve bir düşüş içine girmiş. 1090 yılında Selçuklular tarafından fethedildiğinde de küçük bir kasabaya dönüşmüş. 14. yüzyılda kısa süren parlak bir dönem yaşayan kent, daha sonra terkedilmiş.Tur sonunda hotelimize dönüyoruz.

İzmir Hareketli  

1 kişi 2 kişi 3 kişi  4 kişi     5-6  kişi   7-12  kişi   13-25 kişi
220.€ 220.€ 140.€ 135.€    120.€ 110.€    100.€

   

Tura Dahil Hizmetler                   =Müze Girişleri- Öğle Yemeği- Ulaşım – Profesyonel Turist Rehberi

Tura Dahil Olmayan Hizmetler =Öğle Yemeğinde alınacak İçecekler